Home / AĞIZDAN AĞIZA PAZARLAMA (WOMM) / Örnek Aile – The Joneses

Örnek Aile – The Joneses

  • Vizyon tarihi
    25 HAZİRAN 2010(1s 36dk)
  • Yönetmen:
    Derrick Borte
  • Oyuncular:
    Demi Moore ,David Duchovny,Amber Heard
  • Tür
    Komedi, Dram
  • Ülke
    ABD
    Banliyödeki zengin ve özel sitelerde yeni birilerinin mahalleye taşınması her zaman ilgi çeker. Özellikle de taşınanlar Jones ailesi gibi bir aileyse! 

    Steve ve Kate Jones mükemmel bir çifttir, çocukları Mick ve Jenn ise terbiyeli, yetenekli kısacası görünüşte ideal çocuklardır. Üstelik evlerini dolduran son moda eşyaları ve mükemmel dış görünümleriyle Jones ailesi adeta reklamlardan fırlamış gibidir? Ki aslında bunun şaşırtıcı bir yanı yoktur zira Jones ailesi gerçek bir aile değil Life Image isimli bir pazarlama şirketin çalışanlarıdır. Görevleri ise aile kılığında zengin mahallelere taşınarak müşterilerin ürünlerine ?canlı reklam? yapmaktır? Böylece Jones’ların yeni reklam kampanyası başlar. 

    Başta yan komşuları Larry ve Summer olmak üzere tüm mahalle Jones’larla ?lüks yarışı? na girmekte gecikmez. Şirket de onlardan memnundur; eğer grubun en yeni üyesi Steve de satış rakamlarını yükseltebilirse şirketin en çok kâr getiren ?ailelerinden? biri olacaklardır. Steve hem diğer ?ekip arkadaşları? ile başa çıkmak hem de aslında patronu olan Kate’in de gözüne girebilmek için Larry ile ilgilenmeye başlar. Steve’i adeta takıntı haline getiren Larry sayesinde satış rakamları yükselir? Jones’ların büyük bir terfi alması işten bile görünmemektedir. Ancak gerçek hayat hiçbir zaman senaryodakine uygun gitmez. Ve Kate’in tüm çabalarına rağmen gerçek hayat Jones’ların mükemmel dünyasına da yavaş yavaş girmeye başlar. Oyuncuların gerçek kişilikleri ile Jones’ların kişilikleri arasında önüne geçilemez çelişkiler baş göstermiştir ve bu çelişkilerin gerçekten de beklenmedik sonuçları olacaktır?    Benim Notum: Bu filmi ilk izlediğimde henüz daha Ağızdan ağıza pazarlama Türkiye’de yeni yeni duyulmaya başlanmıştı ve etkisini bilen duyan uygulayan bir kaç  Türk şirketi vardı,filmin içerisindeki örnek çok uç noktada bir uygulama olsa da ,satış becerileri ve Ağızdan Ağıza Pazarlama (WOMM)  birleştiğinde daha etkili hiç bir Pazarlama ve Satış stratejisi olamayacğını ortaya koyuyor,konunun işleniş biçimi aşk,dram ve komedi unsurlarıyla birleştiğinde ve tabii uyuncuların da müthiş performanslarıyla  çok eğleneceğiniz,çok öğreneceğiniz ve gelişim yolunuzda bir tuğla daha olacak bir film izleyeceğinizi söyleyebilirim.Demi Moore ve David Duchovny de cabası tabii,iyi seyirler.

About Andre Dindisyan

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top